רילוקיישן לקפריסין

לא מעט מהישראלים מבקש לעצמם חיים הרבה יותר נוחים, בין אם נעזרים בהורים כבייביסטר ועד אל מציאת מקורות הכנסה נוספים. אך בשנים האחרונות ישנה כמות הולכת וגדלה של ישראלים המחליטים לבצע רילוקיישן אל מגוון יעדים על גבי הגלובוס, כאשר אחד מהמקומות שהפכו לפופולריים במיוחד עבור הישראלי היא ללא ספק מדינת האיים קפריסין. המדינה שנמצאת במרחק של ארבעים דק טיסה מישראל, נחשבת בשנים האחרונות לגן עדן עבור תיירים ובשונה ממדינות אחרות באירופה, ההליך ההגירה אל מדינת קפריסין הרבה יותר קל ומהיר. לכן ישראלים רבים מצליחים למצוא עצמם לא רק בשל המרחק מישראל, אלא גם מתשתיות מעולות, שירותים לאזרח ברמה גבוה ועוד מגוון סיבות.

קפריסין זה הבריאות והנופים

מדינת קפריסין נחשבת למדינה מעולה עבור אלו המבקשים להשתקע בה, אחת הסיבות לכך היא מערכת רפואה ציבורית המציעה כיסויים מגוונים לתושבים. כך למשל אלו הזכאים לביטוח בריאות ממשלתי, יוכלו להנות מזמינות גבוהה של רופאים מומחים, טיפולי פיזיותרפיה מהירים ואפילו כיסוי לביקורים אצל הרופא. כמו כן ישראלים אינם יוכלו להנות משירותי בריאות ציבוריים(פרט לאלו המחזיקים באזרחות אירופאית) אבל כן יוכלו להנות ממנעד סוגי ביטוחים רפואיים, גם דרך חברות ישראליות וגם דרך חברות מקומיות אשר יעניקו את הכיסוי המתאים והרלוונטי ביותר לכל משפחה. יתרונות אלו רלוונטיים בין אם אנו חושבים לעבור כמשפחה או כפרט, אך הבריאות היא לא רק הנקודה החשובה פה אלא גם ההווי, הנופים והיכן נוכל לגור. כך למשל נוכל לשכור בתי מגורים ברמה גבוהה במיוחד, בין אם נבקש לגור בקרבה אל הים ובין אם נבקש לעשות להנות מגישה אל שירותי הקנטרי של כל אחד מהמלונות שבאזור.

כמובן שמכל אלו נהנים כמעל לשלושה מיליון תיירים בשנה, כך שגם רצועות החוף בקפריסין די מזמינות פנים גם עבור משפחות צעירות וגם עבור סטודנטים המבקשים לבלות את זמן השהות דרך חופים מדהימים ומהנים ועד למגוון רחב של אטרקציות כך למשל נוכל לשכור בתי מגורים ברמה גבוהה במיוחד, בין אם נבקש לגור בקרבה אל הים ובין אם נבקש לעשות להנות מגישה אל שירותי הקנטרי של כל אחד מהמלונות שבאזור.

מקום למשקיעים אבל לא רק

בעשור האחרון נוצרו לא מעט שינויים מרחיקי לכת, אחד מהם היה ריבוי עבודות טכנולוגיות אשר העניקו לעובדי הייטק רבים לעבוד מכל מקום בעולם. על כן מדינת קפריסין הפכה לאחת המדינות המושלמות עבור נוודים דיגיטליים, בה ניתן להאריך את השהות באשרה זמנית ליותר מ90 ימים ובכך גם לעשות צעד ראשון אל עבר הוצאת אשרה. לצד הנוודים החדשים של המאה העשרים ואחת, גם יזמים ורוכשי נכסים יוכלו להנות מתושבות קפריסאית. כל שיצטרכו יהיה רכישה של נכס בעלות של מינימום 150 אלף אירו, וככל שעלות הנכס תהיה גבוהה יותר כך הסיכוי שמשרד הפנים יאשר את הבקשה.
עם זאת חשוב לזכור כי תושבות קפריסאית איננה מקנה אפשרות עבודה, אלא מתירה רק בעלות של חברה בשטחי קפריסין וקבלת דיבידנדים. כמו כן בכדי לקבל אזרחות קפריסאית, ניתן יהיה להגיש בקשה רק לאחר שבע שנים אל אחזקה במעמד כתושב, יחד עם הוכחה לפעילות עסקית או מס במדינה, מקום מגורים או קשרים משפחתיים אחרים. יחד גם הגשת בקשות מסוג אלו, חשוב גם לבצע תכנון מס מיטבי בין אם קיימת הכנסה ישראלית או הכנסה מקומית בצורת דיבידנדים, שימוש בנכסים ועוד.

יוקר מחייה והזדמנויות להשקעה

כמו בכל מדינה ואזור גם במדינת קפריסין ניתן לחוש בהבדלי המחירים שבין האזורים השונים, עם זאת היכולת של ישראלי ממוצע לחסוך בעלויות החודשיות יכול להגיע עד לשלושים אחוזים. לשם ההשואה ערים כמו לרנקה ופאפוס, נחשבות לזולות משמעותית מאשר איה נאפה, ניקוסיה או לימוסל אך אם נבקש "שפץ" את עלות המחייה, ניתן לעשות זאת באזורי הכפרים ולהנות ממחירים נמוכים במיוחד. אך לצד כל אלו רכישת נדל"ן בקפריסין נחשבת להשקעה במדינה מעולה, בה ניתן לרכוש נכסים במחירים שבין מאתיים עד שלוש מאות אלפים יורו ולהנות מדירות מושקעות במיוחד. לצד זאת התשואה בשוק הנדל"ן המקומי נעה בין 5.5% עד 8%

כיום השקעות נדל"ן בקפריסין נחשבות למגוונות במיוחד, שכן הביקוש אחר נדל"ן במדינה רק הולך וגדל ולשם כך גם סוגי הנדל"ן. תופעה זו מאפשרת גם למשקיעים הישראלים לרכוש סוגים שונים של נדל"ן, החל מדירות עבור סטודנטים נופשים ובני נוער לפני הגיוס ועד לווילות מושקעות למשפחות או משרדים. כמובן שהמחירים נעים בהתאם לסוג הנכס, מיקום, זמן בנייה ומשתנים אחרים. חשוב לדעת כי במדינת קפריסין ובערים המרכזיות בפרט, קיים קצב בנייה ותכנון מפותח מאוד ויוצר מגוון רחב של הזדמנויות מתחדשות וחדשות להשקעה.

Scroll to Top