השקעה בדירות מרוהטות או לא מרוהטות?

דירה מרוהטת

אם אתם מתכוונים להשקיע בדירה הבחירה בין דירות מרוהטות ללא מרוהטות היא החלטה חשובה מאוד. עליכם לבחור מה עומד למקסם את הכנסותיכם ולהגן על ההשקעה שלכם. זו לא בחירה קלה וחשוב לשקול את היתרונות והחסרונות של השכרת דירות מרוהטות ולא מרוהטות. כמובן שהדבר הקל והפשוט לעשות כשמשקיעים בבניין דירות הוא להשכיר את היחידות הלא מרוהטות. עבור רוב המשקיעים, מדובר בהכנסה יציבה וטובה ללא דאגות על הרהיטים או הבלאי על פריטים שרכשת. חלק מהדיירים אוהבים להתמקם בשכירות במשך שנים וכל שעליך לעשות הוא לספק תחזוקה בסיסית, לתקן בעיות אינסטלציה קלות, חלונות שבורים ופריטים כאלה. חלק מהדיירים מעדיפים תנאי שכירות קצרים יותר, מה שאומר שעליך לרענן את הדירה עם צבע ותחזוקה או לדרוש זאת מהדיירים עצמם בכדי שהיחידות ייראו רעננות עבור הדייר הבא. לאחר השקעה בדירה וכשמשכירים דירות לא מרוהטות בהשוואה לדירות מרוהטות; תקופת השכירות והתחזוקה שלה הם השיקולים העיקריים. מיקום הנכס, אופי השכונה יקבעו את סוג השוכרים שאתה מושך, ולכן זהו שיקול חשוב בתשובה על השאלה האם עליכם לשכור דירות מרוהטות או לא מרוהטות?

אצל דייר לטווח קצר, שכירות בין חודש לחודש בדירה מרוהטת היא לרוב אטרקטיבית ביותר. לדוגמא אנשי שירות צבאי מוצבים בדרך כלל לתקופות קצרות ואינם אוהבים להעביר רהיטים מנקודה לנקודה. כמובן שגם דיירי אירבנב יצפו לדירות מרוהטות. גם אנשי עסקים ובעלי תפקידים שנמצאים בנסיעות עסקים או עבודה קצרות טווח. מדובר בשוכרים מושלמים לדירות מרוהטות ודיירים אלה גורמים נזק מינימלי מכיוון שהחברות שלהם לעתים קרובות שוכרות עבורם את הדירות כך שיש להם סיבה נוספת להיות דיירים אדיבים. חשוב להחריג כאן דיפלומטים שיגיעו לשלוש עד חמש שנים ולרוב יבואו עם ריהוט שלהם ויעברו איתו.

יש עיריות שמאפשרות לך לפצל דירות לחדרים נפרדים כדי ליצור יחידות נפרדות או עם שטח ציבורי משותף כמו שירות שותפים או סטודנטים. לדירות עם שטחים משותפים פוטנציאל רווח עצום. חדר מרוהט מאוד נוח לשוכרים שרוצים לנסוע קל או שרוצים לחסוך על ידי חלוקת הוצאות עם אחרים. דיירים אלו דואגים בעיקר לעבוד ולהגיע לדירה כדי לישון בלילה.

דיירים שמשכירים דירה מרוהטת מוכנים בדרך כלל לשלם קצת יותר עבור הדירה משום שהם מקבלים יותר. שנית, לרובם כבר יהיו רהיטים במקום אחר והם אינם רוצים להזיז או למקם את הרהיטים שלהם באחסון. מכיוון שהם משתמשים בריהוט שלך הם מקבלים על עצמם את האחריות לטפל בו ולשלם פיקדון על כיסוי הנזקים. בסך הכל כבעל הבית, יש לך מעמד גבוה יותר בעיני הדיירים. ההחלטה להשכיר דירות מרוהטות או לא מרוהטות משפיעה מאוד על סוג הדיירים שניתן למשוך. דיירים במחירים גבוהים יותר המחפשים שכירות קצרה יותר יעדיפו דירות מרוהטות. אם אתם מעדיפים שוכרים ארוכי טווח שאוהבים לקנן במשך שנה או יותר אז דירה ריקה ומטופחת ונקייה היא הבחירה הנכונה. בסופו של דבר ההחלטה צריכה להתבסס על המצב הרווחי ביותר עבורכם, המשקיעים.

Scroll to Top