איפה כדאי להשקיע בדירה בצפון קפריסין?

בשני העשורים האחרונים חוותה הכלכלה המערבית לא מעט טלטלות שונות, בין אם מדובר במשבר הסאב פריים ועד אל משבר הקורונה שאיים לשנות סדרי עולם וכלכלה. אך לצד המשברים והטלטלות, גילו משקיעי הנדל"ן מרחבי העולם (וגם מישראל) את קפריסין הצפונית הלא היא קפריסין הטורקית. הפופולריות של האזור צוברת תאוצה בשנים האחרונות, זאת בשל כניסה הולכת וגדלה של תיירים מכל רחבי העולם אשר מביאה גם לתנופה כלכלית ונדלנית באזור. אל כל אלו שמו לב לא מעט משקיעים, אשר גילו את היתרונות החבויים באזור הצפוני של מדינת האי, אשר נעים בין אחוזי תשואה מעולים ועד אל מוסדות אקדמאיים המושכים סטודנטים מאזורים רבים.

יתרונות השקעה בקפריסין הצפונית

כאמור היתרונות בהשקעה בקפריסין הצפונית אינם מסתכמים במוסדות אקדמאיים, אלא גם תמ"ג הולך וגדל בשנים האחרונות אשר עומד כיום על כ-2.8 מיליון דולר, לצד אחוזי אבטלה יחסית נמוכים אל מול אלו שבקפריסין היוונית שבדרום. לצד נתוני כלכלה מעודדים, נראה כי גם שוק הנדל"ן בקפריסין הצפונית מראה על סימני התעוררות כבר תקופה ארוכה כאשר אחוזי התשואה שמהם ניתן להנות יכולים לנוע בין שישה עד לתשעה אחוזים בממוצע!

נתונים אלו אכן מהווים יתרונות משמעותיים בכל הקשור להשקעה בנדל"ן, אך חשוב לזכור כי כאשר מדובר בקפריסין הצפונית מדובר בתקופה של כמעט 8 חודשי ביקוש מצד התיירים, אטרקציות תיירות החל מכרמים מטריפים ועד לאזור היסטוריים ומרינות יפיפיות ותשתיות מתחדשות. כמובן שחשוב לציין צפיפות אוכלוסייה נמוכה במיוחד באזור, לצד שיעור פשיעה נמוך וכמובן מנעד עצום של נכסי נדל"ן להשקעה.

איפה כדאי להשקיע בקפריסין הצפונית?

כמו שעוד ציינו מעל ניתן למצוא כיום מנעד עצום של פרויקטים חדשים, אחד מהם נמצא באסנטפה הצפונית עם פרויקט מרהיב מסוגי המבקש להביא עיצוב בתים בצורת "המלדיביים" אל המדינה הצפונית. כך למשל פרויקט של חברת "קפריסין בנייה" (Cyprus Constructions) מציע מתחם דירות מטריף, הכולל כ55 נכסים בסגנון בתים מלדיביים הכוללים 10 ווילות עם מפרטים מפנקים. כל דירה כוללת כלים סניטריים, מיזוג אוויר מלא, מרפסות עם תאורה מובנית, קירות אבן בחזית, חניה ואפילו בידוד חום וקור.

אל הפרויקט הראוותני הזה מצטרפים גם לא מעט שירותים מצוינים לבאי המקום, החל מחוף פרטי, מגרש טניס, בריכת שחיי מקורה ומתחם משותף לצד חמאם טורקי ואפילו שירותי תחזוקה בכל שעות היממה. קצת לא רחוק משם בעיר קירניה ניתן למצוא מגוון לא קטן של דירות מעולות להשקעה, אחת מהן מתפרסת על פני כ-80 מ"ר וכוללת 3 חדרי בפרויקט חדש לגמרי עם מרחק של מאה מטרים מהים, תעלה פחות ממאתיים אלף אירו!

ובעיר  Alsancak ניתן למצוא גם דירות יוקרה, אחת מהן משתרעת על פני 500 מ"ר וכ-200 מ"ר בנויים וכוללת 3 חדרי שינה ועוד 2 מקלחות עם בריכה פרטית, חניון פרטית ובנייה שהושלמה בשנת 2019 תעלה בין 280 עד ל310 אלף אירו בממוצע. כמו כן נראה כי הפופולריות של ערים בצפון קפריסין כמו קירניה ו   Alsancak רק הולכת וגדלה, לצד פרויקטים חדשים הכוללים גם פיתוח תשתיות ואטרקציות רבות.

Scroll to Top