3 טעויות נפוצות בהשקעה בנדל"ן בחו"ל

מאז ומעולם השקעה בנכסים ובנדל"ן היתה דרך מוצלחת לשמר את ערכו של הכסף הפנוי ולהגדיל אותו בצורה משמעותית. אך לא כל השקעה משתלמת וישנן לא מעט השקעות שירדו לטימיון, ישראלים שנכוו מחברות השקעה כאלו או אחרות, נכסים שאיבדו את ערכם ועוד. אז ממה נכון להימנע? וכיצד אפשר להשקיע בנדל"ן בחו"ל בצורה נכונה ומושכלת?

רכישת דירה בחו"ל
רכישת דירה בחו"ל

כמו בכל תחום, גם בהשקעות נדל"ן בחו"ל לא תהפכו להיות מומחים בין לילה. וכמו בכל תחום אפשר ללמוד על בשרכם וכספכם או מטעויות של אחרים. הנה כמה בורות שמשקיעים נופלים בהם בדרך כלל:

  1. היעדר תוכנית השקעה – המספרים אינם משקרים! אתם לא רוצים לבצע רכישה ורק לאחר מכן להתחרט עליה או לגלות שיש בעיה עם השוק/ עם ההחזר שציפיתם לקבל. חשוב להחליט מראש האם אתם הולכים על השקעה בדירה בחו"ל ובאיזו מדינה או השקעה בבית? האם אתם מכוונים לשוק תיירותי או למגורים?
  2. כדי לבנות תוכנית תצטרכו מחקר טוב – קחו את הזמן, תשקעו בתחום, גם לפני רכישת רכב או טלוויזיה אתם הולכים להשוות מספר מודלים, אל תימנעו מלשאול שאלות ולקרוא הרבה על האזור, השוק, הנכסים. ישנן כיום לא מעט חברות שתמורת תשלום לא גבוה יוכלו לספק לכם מידע חשוב ומעמיק על המוכר, על השוק ועל הנכס.
    רשימת שאלות ששווה לשאול או לברר: האם הנכס ממוקם ליד מרכז מסחרי? האם מתוכנן פרויקט בנייה גדול בטווח הקרוב ליד הנכס? האם מדובר באזור שנוטה לשטפונות, סופות (לדוגמא סכנת סופות הוריקן והצפות כאשר מדובר בהשקעות נדל"ן בפלורידה), ראדון או בעיות טרמיטים? האם יש בעיות של אישורים או בעיות ביסודות של הנכס? מה נדרש לתיקון בנכס? מה הסיבה למכירת הנכס? בכמה הנכס נרכש בעבר? וכולי
  3. לעשות הכל בעצמך – המשפט הכי מסוכן ליזם הוא "אני יודע" כשהם חושבים שהם יודעים הכל. אתם לא אמורים לדעת לסגור עסקה בעצמכם, אפילו אם כבר יש כמה עסקאות מוצלחות מאחוריכם, לא בהכרח שתצליחו באותה צורה בשוק שנמצא בהאטה או בתקופה מאוד לחוצה בחייכם ולכן חשוב לכם להרכיב צוות מנצח: מתווכים, מפקח בנייה, עורכי דין, חברת אחזקה וסוכנות ביטוח מוצלחת. הצוות אמור להתריע בפנייך על בעיות בנכס ולסייע לך להשלים עסקאות במהירות וביעילות וגם לוודא כי תקבל את התשואה שתכננת בהמשך.

אין שום מניעה שתהפכו להיות משקיעי נדל"ן מצליחים, אבל עשו זאת צעד אחר צעד והימנעו משגיאות של רבים וטובים לפניכם. שיהיה לכם בהצלחה

Scroll to Top