עצות למשקיעי נדל"ן

ישנם משקיעי נדל"ן שאינם מתעמקים בנושא הביטוחי ומבטחים את הדירה אך ורק עבור המשכנתא של הבנק או לחלופין הולכים על ביטוח דירה בסיסי המקנה להם במקרה של רעידת אדמה או שרפה כיסוי רק על חלק מהערך האמיתי של המבנה. כתוצאה מכך אם לדוגמא אדם קנה דירה בשני מיליון שקלים ומבטח אותה במיליון בלבד הוא לא יוכל באמצעות המיליון לרכוש דירה זהה אחרת. במקרים כאלה שווה לשקול להגדיל את הסכום שבכיסוי הביטוחי. אם המשכיר העביר את האחריות הביטוחית לשכור חשוב מאוד במיוחד בתקופה זו בה מתפנים לא מעט נכסים שהמשכיר ידאג לכיסוי ביטוחי לנכס שנותר ריק עד שייכנס אליו משכיר חדש.

דירה להשקעה
דירה להשקעה

עבור משקיעי נדל"ן ויזמים בישראל שרכשו או בנו דירות ואינם מצליחים למכור אותם בשל המצב הכלכלי הנוכחי חשוב להכיר את התקנות של חוק המע"מ המאפשר לכם להשכיר את הדירות למשך שנתיים (חשוב מאוד לא לחרוג מעבר לשנתיים אחרת זה נחשב כאילו מכרתם את הדירות לעצמכם) ולקוות להתאוששות ולהצלחה במכירת הדירות. מכיוון שכרגע אין כמעט התחלות בנייה סביר להניח שאחרי הקורונה נראה התאוששות בשוק ויתכן אפילו עליית מחירים מסוימת באזורי הביקוש ובקרב האוכלוסיות שלא נפגעו. חשוב מאוד בתקופת משבר לשמור על המזומנים ולבחון כל השקעה לעומק. מי שנכנס למשבר עם מזומנים וללא מינוף גדול מדי נמצא במצב טוב למדי, לעומת זאת יזמים ומשקיעים שנכנסו למשבר ללא תזרים ובמינוף קיצוני אז כנראה נראה שהם לא יצליחו לשרוד אותו. אפיק השקעה שהופך להיות יותר ויותר אטרקטיבי בישראל בתקופת המשבר הנוכחי היא השקעה בריט לשכירות ארוכת טווח בדומה ל- https://www.megureit.co.il/ אמנם התשואות נמוכות משמעותית מקנייה ורכישה של נדלן או השכרה קצרת טווח אך תנאי המיסוי מאפשרות למשקיעים עם המון כסף וצורך בשימור הון בריבית קבועה והכנסה שבה הברוטו קרוב מאוד לנטו לבחור דווקא בתחום זה.

כמובן שאחת האפשרויות היא לא להשקיע בישראל ובמקום לכוון אל עשר או שלושים דירות בישראל לרכוש סל נכסים יותר גדול ומבוזר במדינות שונות החל מארצות הברית ועד פורטוגל.

Scroll to Top