להיות משקיע נדל"ן

עבור משקיע נדל"ן, מגוון הנכסים הרחב בשוק יכול להיות גם הזדמנות וגם סיכון, במיוחד בשלב החיפוש אחר רכישת נכסים. נכסי נדל"ן יכולים להיות בתי מגורים, דירות או משרדים. הם יכולים להיות שונים מאוד ברמת המחיר, העיצוב והמיקום. בחירת הנכס המתאים תלויה בגורמים רבים אשר משתלבים זה בזה כדי להפוך אותו לנכס הנכון עבורך. כך שלא יהיה מאתגר מדי עבור המשקיע המתחיל. מיקום טוב, מחיר לא גבוה והחזר סביר להשקעה הוא מקום טוב להתחיל בו.

ההחלטה באיזה נכס להשקיע תלויה בגורמים האמורים שיכולים גם לקחת בחשבון את הנטייה הרגשית של המשקיע. ככל שמנסים להיות אובייקטיביים ופרקטיים, אנשי המכירות בתחום או סוכני הנדל"ן לא מחויבים לדווח את התמונה המלאה על מצב הנכס. לרוב חברות השיווק נוטות לייפות את פרסום המכירות שלהם עם ערך משופר ויתרונות כדי למשוך קונים פוטנציאליים. לכן חשוב להכיר את הטריקים של המקצוע ולהבין כי ישנם גורמים שעובדים עבור הקבלן או היזם ולא עבורך. לכן חשוב להיות זהיר, לבדוק ולאמת מידע עם מקורות אמינים. אפשר גם לחקור ולהשוות נתונים עם מקורות אחרים כמו האינטרנט והקהילה בכלל. גם חברים, בני משפחה וקרובי משפחה יכולים להוות מקור התייחסות וכמובן גורמי מקצוע מקומיים.

כעת, לאחר שכיסינו חלק מהמלכודות והסיכונים בהשקעה בנכסים, עלינו לקחת סיכונים מחושבים ולשקול את האפשרויות שיש לנו בצורה מחושבת. לדוגמא היום אחת ההשקעות הפופולריות היא דירות ברבי קומות הנבנים השכם וערב במלזיה. הסיבה לכך היא שמשקיעים בונים יחידות מגורים ברבי קומות כדי לתת מענה לסגנון החיים הספציפי של האנשים המחפשים נוחות, נגישות וביטחון. רוב הבניינים הגבוהים הללו מגיעים עם מספר עצום של מתקנים ואזורי נוחות. סגנון החיים הגבוה מגיע עם תג מחיר יפה של דמי אחזקה ודמי שכירות למשקיע. המשקיע משיג תשואה טובה בשכירות וצמיחת ההון שלו בשנים הבאות. במלזיה מדובר על תשואה של 5%-6%. סביר להניח שאתם לא תיכנסו להשקעות במלזיה הן בשל חוסר ההכרות עם המדינה או העובדה כי מדובר במדינה מוסלמית מאוד אך שווה להכיר מודלים שונים של השקעות נדל"ן במקומות שונים בעולם.

Scroll to Top